aaa_TSW_2023
CTR_2023

„Akademii Pszczoły Bohatera”-zakończenie na Podkarpaciu

9 października 2023
„Akademii Pszczoły Bohatera”-zakończenie na Podkarpaciu

Fundacja ,,Pszczoła Bohater”, z Niezależnym Związkiem Rolników Indywidualnych ,,Solidarność” oraz Podkarpacką Pasieką Ekologiczną w Dębnie i Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, reprezentującą Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie,  zakończyła właśnie z sukcesem pilotażowy program edukacyjny Akademii Pszczoły Bohatera na terenie województwa podkarpackiego, w którym uczestniczyło 20 szkół podstawowych i 1600 uczniów klas 1-3, którzy uczestniczyli w lekcjach edukacyjnych i mogli zapoznać się z rolą pszczoły w środowisku naturalnym i rolno-produkcyjnym. Uczniowie zaangażowani byli także w akcję „Kwietna Łąka”, która była praktycznym aspektem prowadzonej edukacji, a zwieńczeniem był konkurs fotograficzny na najlepsze obserwacje rozwoju własnoręcznie pielęgnowanej kwietnej łąki i obecności pszczół jako zapylaczy.

Celem tego niezwykłego projektu było zapoznanie uczniów z ogromnym znaczeniem pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy oraz ich miejsca w całym procesie zapylania drzew owocowych, w wyniku którego możemy cieszyć się zdrowymi owocami i przetworami - podkreślał Robert Pieszczoch, dyrektor PODR w Boguchwale.

Podczas inauguracji projektu (12 maja) każdy z uczniów otrzymał pakiet, w którym znajdowały się nasiona roślin miododajnych, owocowe chipsy i sok, słoik miodu oraz instrukcje dalszego postępowania i wysiania nasion. Zgodnie z założeniami projektu przeprowadzone były również 45-minutowe prelekcji na temat pszczół i ich roli w ekosystemie.

Projekt z Podkarpacia pójdzie w świat

Andrzej Obszański, prezes Fundacji ,,Pszczoła Bohater”, potwierdzał, że projekt edukacyjny ,,Akademia Pszczoły Bohatera”, który był realizowany na Podkarpaciu przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, byłprorjektem pilotażowym i w następnym etapie przeniesie się do innych szkół na terenie całej Polski.

- Akcja odbiła się szerokim echem w całym kraju i zakończyła się wielkim sukcesem - dopowiada prezes. - Dzieci są nie tylko szczęśliwe, ale także wyedukowane. Wiedzą, jak ważną rolę w ekosystemie pełni pszczoła. Nie boją się też tych pożytecznych owadów.


oprc, e-mk, na podst źródło informacji: NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ oraz rzeszow.naszemiasto.p


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę