a_bio_expo_Ptak

Bayer CropScience przygotowany do zrównoważonego rozwoju

28 września 2012
Podczas corocznej konferencji prasowej, Sandra Peterson, Prezes Bayer CropScience, poinformowała dziennikarzy, że spółka wprowadziła szeroko zakrojony program zmian i jest przygotowana do dalszego intensywnego rozwoju w perspektywie średniookresowej. „Spółka Bayer CropScience jest na jak najlepszej drodze do osiągnięcia wzrostu przewyższającego średnią rynkową” – podsumowała. Ambicje spółki obejmują plany inwestycyjne w latach 2011–2016 o łącznej wartości 7 mld euro w badania i rozwój oraz w zwiększenie zdolności produkcyjnych i budowę zakładów obróbki nasion.

W ramach programu, spółka Bayer CropScience przeznaczyła 5 mld euro na działalność z zakresu badań i rozwoju w celu opracowania nowych rozwiązań dla rolników w dziedzinie obróbki nasion, innowacyjnych środków chemicznych i biologicznej ochrony upraw. Środki te mają wzmocnić i tak już obiecującą ofertę zintegrowanych rozwiązań dla rolnictwa, którą dysponuje spółka Bayer CropScience. Przewiduje się, że produkty wprowadzone na rynek w okresie objętym planem przyniosą potencjalną maksymalną sprzedaż w wysokości co najmniej 4 mld euro. Aby być w stanie zaspokoić rosnące globalne zapotrzebowanie na surowce rolnicze, spółka planuje również inwestycje w wysokości 2 mld euro w tych samych ramach czasowych, w nowe zdolności produkcyjne i zakłady obróbki nasion.

Podczas dzisiejszej dorocznej konferencji prasowej organizowanej przez spółkę, Sandra Peterson podkreśliła, że Bayer CropScience ma wystarczające zasoby, aby wspierać przyszłość rolnictwa wykorzystując stojące przed nią możliwości. „Spółka Bayer CropScience dąży do osiągnięcia pozycji lidera w zakresie zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa. Dokonujemy znacznych inwestycji w badania i rozwój, a także w zwiększanie zdolności produkcyjnych, tak aby móc lepiej odpowiedzieć na światowe zapotrzebowanie na zróżnicowane rozwiązania w  ochronie upraw” – powiedziała. W sierpniu spółka Bayer CropScience zakończyła przejęcie AgraQuest – amerykańskiej spółki z branży biologicznego zwalczania szkodników, które kosztowało Bayer CropScience prawie 500 mln dolarów. Przejęcie to zabezpieczyło pozycję spółki na rynku środków biologicznych, na którym, zgodnie z oczekiwaniami, jej udział ma się potroić, osiągając wartość 4 mld dolarów do roku 2020.

Sandra Peterson zwróciła uwagę na znaczny postęp dokonany przez spółkę od czasu wprowadzenia nowej, czterofilarowej strategii, która opiera się na: 1) odmłodzeniu oferty podstawowej przeznaczonej do ochrony upraw; 2) wzmocnieniu orientacji na klienta w całym łańcuchu wartości; 3) innowacjach; oraz 4) rozwoju biznesu nasiennego
„Strategia oparta na czterech filarach zmieniła naszą spółkę i wyznaczyła ścieżkę dla naszego przyszłego sukcesu” – stwierdziła Sandra Peterson. – „Udoskonaliliśmy i zrównoważyliśmy naszą ofertę, przyśpieszając jednocześnie wykorzystanie potencjału nowych technologii. Wszystko to odgrywa istotną rolę w naszym dążeniu do wspierania przyszłości rolnictwa.”

Najwyższej klasy portfolio w  badaniach i rozwoju

Strategia badawczo-rozwojowa Bayer CropScience oraz najwyższej klasy portfolio stanowią podstawę naszego agresywnego programu, który zakłada wzrost wydatków na badania i rozwój oraz inwestycje rzędu 5 mld euro w latach 2011-2016. Strategia ta skupia się na wzmocnieniu najlepszego w swojej klasie portfolio w badaniach i rozwoju w dziedzinie rolnictwa, dostarczaniu zróżnicowanych rozwiązań zaspokajających potrzeby klientów; wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy spółki w zakresie hodowli i nasiennictwa oraz chemicznej i biologicznej ochrony roślin. W oparciu o to, chcemy uzyskać wyjątkową pozycję w ochronie roślin oraz we współpracy technologicznej z innymi firmami..

„Dzięki naszej rozległej wiedzy o  nasiennictwie oraz rozwiązaniach chemicznych i biologicznych w rolnictwie, spółka Bayer CropScience zajmuje wyjątkową pozycję w branży rolniczej” – podkreślił dr C. David Nicholson, odpowiedzialny za badania i rozwój w spółce Bayer CropScience. – „Naszym celem jest opracowanie zintegrowanych rozwiązań dla rolnictwa, które zapewnią rolnikom pełen pakiet produktów i usług niezbędnych w ramach całego cyklu produkcji roślinnej – od wysiewu nasion po zapewnienie, że na sklepowe półki dotrą świeże i doskonałej jakości produkty żywnościowe.
Aby to osiągnąć, spółka Bayer CropScience zintegrowała swoją działalność badawczo-rozwojową we wszystkich trzech działach i dziedzinach. To pozwala firmie lepiej wykorzys­tać jej pełen potencjał badawczo-rozwojowy w dziedzinie zwalczania chwastów, szkod­ników i chorób. Dzięki takiej strategii udaje się podwyższyć stopień odporności na niekorzystne czynniki środowiskowe i oraz jeszcze bardziej poprawić plonowanie roślin, w kluczowych uprawach rolniczych.

Nowe produkty zwiększają potencjał maksymalnej sprzedaży

Jako dowód na potencjał innowacyjny Bayer CropScience, Sandra Peterson, Prezes spółki, przedstawiła szeroką gamę nowych produktów, które spółka wprowadzi do sprzedaży w latach 2011–2016 w strategicznych uprawach. „Rozwiązania, które tworzymy z zakresu hodowli i nasiennictwa oraz ochrony upraw, będą wspierać producentów w rozwiązywaniu ich najważniejszych problemów.  Wiążemy duże nadzieje z wprowadzeniem na rynek produktów z nowej oferty nasiennej, nowych rozwiązań chemicznych  i biologicznych dla rolnictwa. Spodzie­wa­my się, że potencjał sprzedaży naszych produktów wprowadzonych na rynek w latach 2011–2016 roku osiągnie wartość co najmniej 4 mld euro” – powiedziała Sandra Peterson.

Inwestycje w potencjał produkcyjny

Spółka Bayer CropScience zdecydowana jest również zadbać o swój przyszły rozwój poprzez inwestycje w zdolności produkcyjne i zakłady obróbki nasion. Jednocześnie dzięki tym inwestycjom, spółka zamierza wzmocnić swoją wiodącą w branży pozycję w zakresie kosztów i bezpieczeństwa produkcji.
W okresie 2011–2016 spółka przeznaczy 2 mld euro na budowę nowych instalacji do produkcji środków ochrony roślin, a także centrów hodowli roślin, produkcji i obróbki nasion. Plany przewidują również inwestycje w zaawansowane technologie obróbki, co znacznie zwiększy zarówno światowy zasięg produktów firmy, jak i globalną elastyczność dostaw.

„Biorąc pod uwagę znaczne zapotrzebowanie, jakiego możemy spodziewać się na nasze produkty, istotnie zwiększamy zdolności produkcyjne w zakresie najważniejszych substancji aktywnych do ochrony roślin, w tym najlepiej sprzedających się marek, takich jak seria produktów grzybobójczych FoxTM czy środki chwastobójcze LibertyTM/BastaTM” – mówi Achim Noack, odpowiedzialny za produkcję oraz logistykę w Bayer CropScience.

Spółka już teraz rozszerza swoje globalne zaangażowanie w hodowlę różnych roślin w ramach planów umocnienia jej globalnego zasięgu w zakresie nasiennictwa.. „Naszym celem jest wykorzystanie naszego, najwyższej jakości, łańcucha dostaw i produkcji oraz wiedzy w szybko rozwijającej się globalnej infrastrukturze produkcji i obróbki nasion” – podkreślił Achim Noack.

Udział jednostki związanej z produkcją nasion ma się podwoić do roku 2016

Sandra Peterson podkreśliła również, że jednostka związana z produkcją nasion – dawniej znanej pod nazwą BioScience – utrzyma szybkie tempo wzrostu. „Spodziewamy się, że jednostka zajmująca się hodowlą, produkcją i obróbką nasion zwiększy swój udział w całkowitej sprzedaży spółki o około 20% do roku 2016” – podała dyrektor naczelna. Jednostka ta odnotowała 21-procentowy wzrost sprzedaży w pierwszej połowie tego roku w związku ze znacznym rozwojem upraw wielohektarowych.


O Bayer CropScience
Spółka Bayer jest globalnym przedsiębiorstwem, zajmującym się głównie ochroną zdrowia, żywieniem, nowymi technologiami materiałowymi. Bayer CropScience, podgrupa Bayer AG, z roczną sprzedażą 7.255  mld € (2011), jest jedną z wiodących, innowacyjnych spółek, zajmujących się ochroną roślin, nierolniczą kontrola szkodników, nasiennictwem i biotechnologią. Spółka oferuje szeroką paletę produktów oraz obszerne zaplecze usług dla nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa i dla klientów spoza działalności rolniczej. Bayer CropScience zatrudnia około 21.000 pracowników na całym świecie – spółka jest obecna w ponad 120 krajach. Dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej www.press.bayercropscience.com

POWIĄZANE

Aż 11 interwencyjnych działań na rynku zbóż, które będą wprowadzane w celem stab...

FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) zatwierdza pierwszy dostępny bez ...

W ostatnim tygodniu marca paliwa na stacjach nadal tanieją, co jest szczególnie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę