aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2005

12 maja 2005

Trwa III edycja ogólnokrajowego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne 2005". Konkurs ma dwa etapy: regionalny i krajowy. Aktualnie odbywa się pierwszy etap.

Celem konkursu jest upowszechnienie problematyki ochrony pracy i inspirowanie pracodawców rolnych do podejmowania aktywnych działań w tym zakresie. Konkurs służy popularyzacji szczególnie wartościowych, zasługujących na wyróżnienie, przykładów dokonań pracodawców, organizujących pracę bezpieczną i ergonomiczną. Przyczyni się tym samym do tworzenia pożądanej kultury bezpieczeństwa w spółkach hodowlanych Agencji Nieruchomości Rolnych i gospodarstwach rolnych dzierżawców i właścicieli, które są lub były w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Konkurs powinien jeszcze bardziej angażować pracodawców rolnych do szybszego osiągnięcia standardów, jakie obowiązują w strukturach Unii Europejskiej.

Konkurs organizowany jest przez Agencję Nieruchomości Rolnych przy współudziale:

  • Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Państwowej Inspekcji Pracy,
  • Państwowej Inspekcji Sanitarnej,
  • Państwowej Straży Pożarnej,
  • Federacji Związków Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych,
  • Związku Zawodowego Pracowników Rolnictwa RP.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym i krajowym. Zwycięzcy konkursów regionalnych, obejmujących teren działania poszczególnych Oddziałów Terenowych Agencji, uczestniczą w drugim, krajowym etapie. Aktualnie Regionalne Komisje Konkursowe analizują dokumentację zgłoszonych gospodarstw oraz wizytują niektóre gospodarstwa. Do 30 czerwca br. muszą wytypować najlepsze gospodarstwo i przesłać jego dokumentację do Biura Prezesa ANR. Krajowa Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, na podstawie nadesłanych z Oddziałów Terenowych Agencji dokumentacji, wyłoni najlepsze gospodarstwa rolne. Dopuszcza się możliwość wizytacji poszczególnych gospodarstw. Drugi etap zostanie zakończony do 15 sierpnia br.

Konkurs stanowi integralną część Ogólnokrajowego Konkursu organizowanego w gospodarstwach rodzinnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Uczestnikami konkursu są przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne, które są lub były w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Uczestniczą w nim spółki hodowlane, gospodarstwa rolne, ogrodnicze i rybackie.


POWIĄZANE

Pelican Casino - Twoja przystań pełna emocji i korzyści Szukasz miejsca, gdzie m...

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę