A_TSW_2026_950

Brazylia planuje zniesienie embarga dla bydła z UE

3 grudnia 2015
Bank Gospodarki Żywnościowej podaje, że według informacji podanych przez Komisję Europejską (KE) władze Brazylii zmieniły normy dot. importu, otwierając w ten sposób swój rynek na bydło i mięso pochodzące z Unii Europejskiej (UE).

W 2001 r. w wyniku wybuchu choroby BSE, zwanej potocznie chorobą wściekłych krów, Brazylia wprowadziła zakaz importu przeżuwaczy (w tym bydła) i ich mięsa pochodzącego z UE. Obecnie decyzje dot. wycofania dotychczasowych ograniczeń w handlu pozwalają na wznowienie eksportu z Unii.
Należy jednak podkreślić, że nadal wymagane są dwustronne pozwolenia na wywóz bydła oraz mięsa wołowego do Brazylii oraz akredytacja gospodarstw i firm zajmujących się produkcją i wywozem w krajach członkowskich. W tej kwestii KE planuje kontynuowanie negocjacji z władzami Brazylii, rozmowy te mają na celu zniesienie pozostałych utrudnień w handlu.



POWIĄZANE

Kampania cukrownicza 2025/2026 w Krajowej Grupie Spożywczej S.A. trwa od 25 sier...

W zeszłym tygodniu w ministerstwie rolnictwa miało miejsce spotkanie zorganizowa...

Liderki polskiej wsi rozpoczynają „podróż mentoringową”. Kluczowa Rola Kobiet w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę