Brojlery po 3,50 zł/kg

23 lutego 2004

3,50 zł za kilogram, tyle za brojlery płacą prywatne ubojnie na Pomorzu. Po raz pierwszy od dłuższego czasu hodowcy nie muszą dokładać do produkcji.

Pytanie tylko jak długo. Dwa miesiące temu ceny skupu były tak niskie, że wielu hodowców nie zdecydowało się na wstawienia, lub bardzo je ograniczyło. Teraz są tego skutki. Ale zainteresowanie pisklętami i jajami wylęgowymi już rośnie.

W województwie warmińsko–mazurskim ceny brojlerów dochodzą do 3,30 zł, ale duże zakłady skupujące kurczaki na umowy kontraktacyjne płacą zdecydowanie mniej. U nich ceny skupu przez cały rok są bardzo wyrównane, teraz zaczynają się od 2,70 zł. Podobnie jest w Wielkopolsce, tam hodowcy mogą liczyć średnio na 3 zł za kilogram brojlerów. Ale to i tak o 10 proc. więcej niż jeszcze kilka tygodni temu.

Do tej pory wzrost cen kurczaków skutecznie hamowała tania wieprzowina. Teraz gdy świnie drożeją w ślad za nim idzie też drób. Duże zakłady podniosły w tym tygodniu ceny skupu od 3 do 10 gr. Mniej szczęścia mają teraz producenci indyków. Ceny skupu żywca od kilku tygodni spadają.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo KRIR z dnia 15 grudnia 2020 r. >>> w sprawie zwiększenia m...

– Strategia „Od Pola do Stołu” stwarza szansę dogonienia tego, co dzieje się w k...

Główny Lekarz Weterynarii informuje o aktualnej sytuacji w zakresie występowania...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę