Green_Gas_2026_900

Ceny zbóż na giełdach były stabilne

5 stycznia 2016
FAMMU/FAPA poinformowała, że przez ostatni tydzień notowania pszenicy w kontrakcie styczniowym na Matif były w miarę stabilne - zanotowały niewielki wzrost zaledwie o 0,4 proc., do 270,3 EUR/tonę. Podobnie niewielkie wahania cen miały miejsce w przypadku najbliższego kontraktu na kukurydzę, na którym nastąpił spadek cen o 0,4 proc., do 253,5 EUR/tonę. Bez większych zmian pozostawały też ceny pszenicy w grudniowym kontrakcie na CBoT - w wysokości 310,6 USD/tonę. Podrożała natomiast kukurydza - o 2,7 proc., do 291,7 USD/tonę.
W czwartek i piątek nie pracowały amerykańskie giełdy ze względu na obchody święta Dziękczynienia. Podawane przez nas notowania z amerykańskich giełd pochodzą z środy. Świąteczny tydzień nie przyniósł większym wahań na CBoT.
Pomimo znacznego napięcia światowego bilansu kukurydzy, po zbiorach dostępność tego gatunku jest znaczna. Na rynku eksportowym obecnie najbardziej konkurencyjna jest oferta ukraińskiej kukurydzy, która oferowana jest po 340-350 USD/tonę (c&f) wobec amerykańskiego produktu oferowanego po cenach 360-365 USD/tonę.



POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę