aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Cogeca nagradza za innowację spółdzielczą

21 czerwca 2012
Z myślą o  promocji i stymulacji innowacji, Cogeca zorganizowała 20 czerwca w Parlamencie Europejskim w Ceremonię wręczenia Europejskiej nagrody dla innowacji spółdzielczej 2012.
- W tym roku otrzymaliśmy dużo zgłoszeń do tej prestiżowej nagrody, która ma na celu promocję innowacji. oraz pokazanie kreatywności i innowacyjności europejskich spółdzielni rolnych. Ma ona także zachęcić innych do poprawy konkurencyjności oraz pozycji w łańcuchu żywnościowym oraz do tworzenia bardziej innowacyjnych produktów. Innowacje umożliwiają zwiększenie wydajności produkcji, przy optymalnym wykorzystaniu zasobów. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście wzrastającego zapotrzebowania na żywność, ograniczonych zasobów oraz niezmiernie konkurencyjnego rynku. Spółdzielnie rolne muszą wytwarzać więcej lepszych produktów, w sposób zrównoważony. Trzy wręczone dzisiaj nagrody, w Międzynarodowym roku spółdzielczości, pokazują jak innowacyjne mogą być spółdzielnie i jak mogą reagować na zmieniające się potrzeby konsumentów i łańcucha żywnościowego – mówi  Paolo Bruni , przewodniczący Komitetu Cogeca

Pierwsza nagrodę za innowację w przetwórstwie spożywczym przyznano duńskiej  spółdzielni mleczarskiej Naturmaelk za nowy zdrowy, odświeżający napój białkowego dla sportowców, biegaczy i osób starszych w czasie rehabilitacji. Napój produkuje się na bazie serwatki. Jest on zdrową alternatywą dla napojów energetycznych które są aktualnie dostępne na rynku i na które popyt stale wzrasta. Naturmaelk spodziewa się sukcesów w związku z nowym produktem.
Drugą nagrodę za innowacyjne osiągnięcia w zakresie zrównoważonej produkcji efektywnie
wykorzystującej zasoby zdobyła francuska spółdzielnia Terrena za system komputerowy „Intensywne rolnictwo ekologiczne” oparty na danych z satelity, z odpowiednio dostosowanym oprogramowaniem, który będzie wspierał rolnictwo precyzyjne oraz koordynację w podejmowaniu decyzji poprzez zwiększenie wyboru. Umożliwia on bardziej wydajne wykorzystywanie zasobów, oszczędności i większą
dochodowość gospodarstw.
Natomiast trzecią  nagrodę za innowacyjne osiągnięcia w przedsiębiorczości spółdzielczej/ usługi otrzymała niemiecka  spółdzielnia ZG Raiffeisen za opracowanie systemu zachęt nagradzającego lojalność wobec transakcji oraz udziału kapitałowego wraz z nowymi usługami i szkoleniami dla młodych członków.


POWIĄZANE

22 kwietnia NCBR ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsi...

Copa i Cogeca zwracają się do negocjatorów ds. opakowań o znalezienie wykonalneg...

Wkrótce rozpocznie się sezon działkowy, a wraz z nim czas przygotowania do letni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę