aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Demineralizowana serwatka w proszku 90%, 70%, 50%

5 stycznia 2016
Innowacyjne działania Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita na rzecz rozwoju nowych produktów pozwoliły na wprowadzenie do produkcji demineralizowanej w 90% serwatki w proszku. Tak wysoki stopień demineralizacji serwatki Mlekovita wprowadziła pierwsza  w Polsce. W ofercie znajduje się również serwatka o 70% i 50% stopniu demineralizacji.

Serwatka demineralizowana w proszku jest produktem mlecznym, pochodzącym z serwatki płynnej uzyskanej przy produkcji serów dojrzewających, a następnie poddana procesowi demineralizacji
 i suszenia rozpyłowego. Proces demineralizacji serwatki polega na usunięciu z niej związków mineralnych przy użyciu procesów membranowych.

Charakterystyka produktu:
Demineralizowana serwatka w proszku różni się od serwatki w proszku powszechnie stosowanej, znacznie lepszymi właściwościami organoleptycznymi, niższą kwasowością i większą rozpuszczalnością oraz wysoką stabilnością termiczną. Serwatka w proszku demineralizowana posiada biało-kremową barwę oraz charakterystyczny smak oraz aromat.

Skład demineralizowanej serwatki 90% przedstawia się następująco: zawartość wody maks. 4%, zawartość białka min. 11%, tłuszcz maks. 1,5%, laktoza 78-84%, popiół maks. 1%.

W serwatce demineralizowanej nie występują składniki ani dodatki, w skład których wchodzą genetycznie zmodyfikowane organizmy (GMO).

Produkt nie jest poddany działaniu promieniowania jonizującego.

Produkt nie zawiera alergenów z wyjątkiem mleka (łącznie z laktozą).

Zastosowanie:
Serwatka w proszku demineralizowana jest produktem o wyjątkowo szerokim zastosowaniu - podnosi walory smakowe produktów spożywczych, a także pełni funkcje wypełniacza oraz składnika wiążącego wodę, dzięki niezdenaturowanej postaci Laktoalbuminy, która wraz z innymi białkami tworzy kompleksy podczas ogrzewania, dając w rezultacie wzrost możliwości kompleksowego wiązania wody.

Serwatka w proszku demineralizowana polecana jest m.in. jako składnik deserów mlecznych, czekolad, nadzień, polew, surowców piekarniczych oraz cukierniczych.

Demineralizacja wpływa znacząco na walory smakowe serwatki, ponieważ usuwa niepożądany lekko słonawy smak, dzięki czemu jest z powodzeniem stosowana w przemyśle cukierniczym.

Wykorzystywana jest również przy produkcji wyrobów wędliniarskich oraz sosów i zup. Stosowana jest także w przemyśle piekarniczym, gdzie m.in. wpływa na zabarwienie skórki pieczywa i wg opinii piekarzy zapobiega tworzeniu się tzw. „zakalca”, tworzy niepowtarzalny efekt smakowy i nadaje odpowiednią strukturę pieczywu.

Wykorzystywana jest przy produkcji odżywek dla dzieci i preparatów tzw. „mlekozastępczych”
dla niemowląt oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Stosowana jest także przez osoby uprawiające sport, w okresie intensywnych ćwiczeń fizycznych, które chcą uzyskać szybszy przyrost masy mięśniowej.
Serwatka w proszku jest produktem bogatym w cenne proteiny, które zawierają aminokwasy niezbędne w żywieniu człowieka. Wartość biologiczna tych białek, np. albumin, jest wyższa niż w kurzym jajku.

Laktoza - cukier mlekowy, przechodzi prawie w całości do serwatki podczas produkcji serów. Wpływa korzystnie na trawienie, ponieważ sprzyja powstawaniu dobroczynnej dla organizmu człowieka flory bakteryjnej. Zdaniem wielu dietetyków, cukier mlekowy wspomaga absorbowanie wapnia, co sprzyja również dobrej kondycji kości i zębów.

Opakowanie: worki czterowarstwowe z wkładką polietylenową o wadze netto 25 kg, opakowania typu “big bag” 1000 kg.

Termin przydatności do spożycia: 18 miesięcy od daty produkcji.
Warunki przechowywania: temperatura poniżej 25?C i wilgotność maks. 75%.
POWIĄZANE

Pelican Casino - Twoja przystań pełna emocji i korzyści Szukasz miejsca, gdzie m...

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę