aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Drewno za maszyny

20 czerwca 2005
Z Podkarpacia na Wschód pojadą maszyny do cięcia drewna, za które Ukraińcy zapłacą tarcicą. To kolejny pomysł obydwu Izb, które od pół roku starają się pomagać w interesach firmom polskim i ukraińskim.

Maszyny do cięcia drewna, które bezużytecznie w zakładzie drzewnym w Bachórzcu, za kilka dni pojadą na Ukrainę, gdzie takich urządzeń brakuje. W zamian za to ukraiński kontrahent przyśle do Polski deski. Na dodatek drewno będzie co najmniej o 10 procent tańsze od krajowego. Z umowy zadowoleni są też Ukraińcy.

Na tym wymiennym handlu zarobi też firma pana Tadeusza, z Przemyśla. Będzie on pośredniczył w dostawie tarcicy dla zakładu w Bachórzcu. A nadwyżki sprzedawał. Ukraińcy chcą przywozić tu co miesiąc tysiąc kubików tarcicy. Dlatego przewodniczący Regionalnej Izby Gospodarczej już myśli o kolejnych umowach między firmami z Polski i Ukrainy. Tym bardziej, że handel między obydwoma państwami rośnie. Tylko w ubiegłym roku roku z Polski na Ukrainę trafił towar za ponad sześć miliardów złotych.


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę