Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Dzisiaj IV Walne Zebranie ABK

21 czerwca 2002

W warszawskim hotelu Bristol trwają obrady Stowarzyszenia Agro Biznes Klub.  

Stowarzyszenie Agro Biznes Klub podejmuje szereg działań, m.in.: uczestniczy w spotkaniach konsultacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, współpracuje z przedstawicielami centralnych organizacji rządowych, pozarządowych i parlamentarnych, podejmuje wiele działań organizacyjno-lobbingowych na rzecz promocji Stowarzyszenia ABK w mediach gospodarczych i biznesowych oraz w środowiskach decydenckich, organizuje różne konkursy i działania lobbingowe dla firm swoich członków, a także spieszy z pomocą potrzebującym (np. powodzianom).   

W ubiegłym roku Zarząd i Biuro Agro Biznes Klub wspólnie z Zespołem Ekspertów  ABK wypracował stanowiska w sprawach: instrumentów polityki w aspekcie zagrożenia bezpieczeństwa żywności wywołanego chorobą BSE, utworzenia holdingu Polski Cukier, przypadków naruszenia przepisów o terminach przydatności do spożycia artykułów żywnościowych sprzedawanych przez hipermarkety, promocji polskich owoców i warzyw na rynku krajowym i zagranicznym, w zakresie pobudzenia rozwoju agrobiznesu w Polsce i in.

Stowarzyszenie zostało założone w 2000 r. przez 31 członków rzeczywistych i 17 członków wspierających, do końca 2001 r. zarejestrowanych było 118 członków, w tym 50 wspierających.


POWIĄZANE

W sierpniu 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Komisarza UE ds. Rolnictwa z wnios...

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021 (KD...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę