Green_Gas_2026_900

Eksport śruty sojowej się zmniejszy

10 sierpnia 2013
Bank Gospodarki Żywnościowej podaje, że światowy eksport śruty sojowej w okresie pierwszych 9 miesięcy bieżącego sezonu 2012/2013 (październik 2012-czerwiec 2013) był znacznie niższy niż o tej samej porze w sezonie poprzednim.

Oil World szacuje, że wyniósł on 40,8 mln t, czyli był niższy o 3 mln t w porównaniu do analogicznych miesięcy w ubiegłym sezonie oraz o 1,2 mln t niższy w odniesieniu do średniej z ostatnich 5 sezonów.

Czerwiec był pierwszym miesiącem od początku sezonu 2012/2013, gdy odnotowano wzrost wywozu tego surowca w porównaniu z analogicznym miesiącem przed rokiem. Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone oraz Indie wyeksportowały łącznie wtedy 4,6 mln t śruty wobec 4,4 mln t rok wcześniej.

Według Oil World, w III kwartale br. można spodziewać się dalszego wzrostu światowego eksportu śruty sojowej r/r. Najprawdopodobniej będzie on wyższy o 0,7-0,8 mln t w porównaniu z III kwartałem ub.r. Oczekiwany wzrost eksportu śruty z Ameryki Południowej powinien zrekompensować spadek sprzedaży ze Stanów Zjednoczonych.




POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę