Europejskie partnerstwa innowacji

6 marca 2012
Komitety Copa-Cogeca z radością przyjęły  decyzję Komisji Europejskiej o utworzeniu Europejskich partnerstw innowacji (EIP) na  rzecz wydajnego i zrównoważonego rolnictwa, podkreślając, że powinny one jak najszybciej stać się w pełni operacyjne. Copa-Cogeca zamierza  aktywnie zaangażować się w ten proces.
Zdaniem Pekki  Pesonena, sekretarza genralnego Copa – Cogeca  innowacja jest kluczowym elementem dynamicznego sektora rolnego w UE, który może odwrócić tendencję spadku wydajności do 2020. Dlatego musimy produkować więcej, wykorzystując mniej zasobów naturalnych, w sposób wydajny i innowacyjny.
Komisja europejska Wskazała  dwa najważniejsze cele partnerstwa: promowanie produktywności i wydajności sektora rolnego oraz zrównoważony rozwój rolnictwa (zabezpieczenie funkcji gleby na zadowalającym poziomie do 2020 r.)”.Europejskie partnerstwo innowacji powinno ułatwić tworzenie nowych, wydajniejszych procesów innowacji.
- Aby partnerstwa te osiągnęły sukces należy ustalić, jakie są najważniejsze podmioty na szczeblu krajowym i określić, które ośrodki specjalizują się w innowacji. Potrzeba całościowego podejścia do badań i innowacji aby promować wymianę wiedzy i innowacji w UE. Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć zielony wzrost, a rolnicy będą mogli pracować w sposób utrzymujący ich zdolności produkcyjne, równocześnie przyczyniając się do wzrostu wydajności, produktywności i innowacji. – mówi Pekka Pesonen.


POWIĄZANE

OSM Piątnica startuje z wizerunkową kampanią świąteczną. W dniach od 1 do 20 gru...

Zmiana ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spoż...

Dowiedz się, jakie są dostępne o tej porze roku. Natura zadbała o to, abyśmy naw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę