Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Front Demokratyczny przeciw Lepperowi

25 czerwca 2002
Unia Wolności, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe-RNP oraz Ruch Społeczny utworzyły koalicję pod nazwą Front Demokratyczny "Wspólnota 2002". Szefem komitetu wyborczego Frontu został Zbigniew Religa

Przed miesiącem, dzisiejszy Front zwrócił się z apelem do platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości o utworzenie wspólnej listy w lokalach wyborczych. Brak odzewu sprawił, że politycy UW, RS i SKL, nie chcąc tracić czasu przed wyborami utworzyli własny blok. Koalicja z założenia ma być komitetem działaczy samorządowych, a nie liderów partyjnych. Nazwa sojuszu jest wyrazem obawy przed antydemokratycznymi działaniami Samoobrony i jej przewodniczącego, Andrzeja Leppera. - Politycy nie dostrzegają tych zagrożeń. Wczoraj Lepper włamał się do cudzych wagonów, jutro włamie się do cudzych mieszkań - powiedział Władysław Frasyniuk z UW.

Frasyniuk nie obawia się natomiast zagrożenia ze strony Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mimo, że to ugrupowanie nie ma według niego pomysłu na rządzenia krajem, nie ma charakteru antyunijnego ani antydemokratycznego.


POWIĄZANE

W sierpniu 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Komisarza UE ds. Rolnictwa z wnios...

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021 (KD...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę