aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gęsi

16 lutego 2007

Zagrożenie ptasią grypą oraz rosnące koszty chowu – to problemy, które spędzają sen z powiek producentom gęsi. Niepokój jest tym większy, że już teraz trzeba podejmować decyzje o wielkości tegorocznej produkcji.

Producenci gęsi z niepokojem śledzą wszystkie informacje na temat ptasiej grypy. Dla nich jakiekolwiek zagrożenie tą chorobą to ogromne straty.

Wojciech Okruta wieś Józefów:ponoć tam w Anglii znowu wykryli także my hodowcy to nerwowo tak podchodzimy wiadomo że 90 % produkcji idzie za granicę jak by jakieś ogniska wykryli to by ta produkcja musiała zostać w kraju.

Dodatkowo gdyby został wprowadzony nakaz trzymania drobiu w zamknięciu znacznie obniżyłaby się jakość sprzedawanego towaru. Głównie chodzi tu o dodatkowy zarobek jaki mają producenci gęsi ze sprzedaży pierza.

Producenci gęsi narzekają także na coraz niższą opłacalność chowu. Jeszcze kilka lat temu odbiorcy nie byli wybredni i płacili za towar od ręki. Teraz wszystko się zmieniło.

Kazimierz Radecki wieś Jedlanka: w tej chwili to jest na krawędzi opłacalności, pasze bardzo poszły – dwukrotnie zdrożały tak że wychodzi się na zero nie dokłada się nie zarabia i przez to się nie inwestuje zatrzymała się w miejscu ta produkcja.

Z drugiej strony producenci ponieśli już bardzo duże nakłady na dostosowanie hodowli do wymogów sanitarno-weterynaryjnych. Dlatego trudno im podjąć decyzję o zmianie profilu produkcji.


POWIĄZANE

Korporacja Spożywcza Kazachstanu kończy proces gromadzenia środków dla rolników ...

Według oficjalnych statystyk, w 2023 roku, Ukraina osiągnęła rekordową sprzedaż ...

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę