Green_Gas_2026_900

GUS: Ceny pszenicy w skupie wzrosły w styczniu o 36,6 proc.

19 lutego 2008
Ceny skupu pszenicy wzrosły w styczniu 2008 roku o 36,6 proc. wobec stycznia 2007 roku, a wobec grudnia 2007 roku wzrosły o 7,1 proc. - podał w poniedziałek w komunikacie Główny Urząd Statystyczny. Ceny żyta wzrosły w skali roku o 20,1 proc., a w ujęciu miesięcznym wzrosły o 9,7 proc. Jęczmień podrożał o 38,5 proc. licząc rok do roku, a wobec grudnia ub.r. zdrożał o 6,4 proc.

Według GUS, ceny bydła w skupie spadły w styczniu br. o 2,2 proc. wobec stycznia 2007 r., a wobec grudnia ub.r. wzrosły o 1,9 proc. Trzoda chlewna zdrożała o 10,3 proc. w ujęciu rocznym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem zdrożała o 3,9 proc. Drób podrożał rok do roku o 7,4 proc., zaś w ciągu miesiąca ceny spadły o 2,6 proc.

Ceny mleka w skupie wzrosły w styczniu br. o 29,2 proc. wobec stycznia poprzedniego roku, a wobec grudnia spadły o 5,8 proc.


POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę