Innowacje społeczne 2015

25 marca 2015
Komisja Europejska 24 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku oficjalnie zainaugurowała tegoroczną edycję Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne. Na rozpoczęcie trzeciej już edycji konkursu Komisja wybrała Polskę oraz miasto Gdańsk, o wyjątkowej dla tego projektu symbolice.
 
Główną rolą innowacji społecznych są zmiany, jakie zachodzą dzięki wprowadzaniu w życie oryginalnych i zaangażowanych projektów, a celem - wzrost, jaki generują one w społeczeństwie. Komisja Europejska jest świadoma potencjału drzemiącego w obywatelach, stąd konkurs, który ma na celu znalezienie osób i organizacji o przedsiębiorczych i nowatorskie pomysłach, oraz wcielenie ich wizji w życie.
 
W obliczu szybko zmieniającej się rzeczywistości, zmianie ulec muszą również modele wzrostu, które powinny ewoluować i dostosowywać się do współczesnego społeczeństwa, w celu zaspokojenia niedoboru, wciąż mocno obecnego w europejskiej rzeczywistości. Tegoroczna tematyka konkursu  "Nowe ścieżki wzrostu" ma na celu znalezienie projektów przedstawiających nowe modele wzrostu ukierunkowane nie tylko na cele finansowe, lecz także lepszą jakość życia obywateli oraz działania rządów i przedsiębiorstw. Konkurs ma na celu wsparcie kreatywnych i możliwych do zrealizowania pomysłów, które zmienią sposób funkcjonowania i współdziałania europejskich gospodarek i społeczeństw.  
 
Konkurs jest otwarty na aplikacje pochodzące ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oraz krajów uczestniczących w programie Horyzont 2020. Innowacje społeczne znajdują się w centrum tego przedsięwzięcia.
 
Konkurs wesprze najlepsze innowacyjne pomysły oraz pomoże w ich przekształceniu w konkretne projekty, a w skutku – w rzeczywiste przedsięwzięcia biznesowe.
 
Najbardziej obiecujące aplikacje zostaną wytypowane do półfinału, a stojące za nimi zespoły zostaną zaproszone we wrześniu do akademii innowacji społecznych w Wiedniu, gdzie będą pracować nad swoimi projektami.
 
W listopadzie tego roku, podczas ceremonii w Brukseli, trzem najlepszym projektom zostaną przyznane trzy równe nagrody w wysokości 50,000 euro. Zgłoszenia można składać do do godziny 12.00  8 maja 2015 roku.


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę