aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Inwestycje w gospodarstwach

15 czerwca 2004

Rolnicy, którzy chcą rozwijać i dostosowywać gospodarstwa do standardów europejskich, będą mogli ubiegać się o unijne środki z Sektorowego Programu Operacyjnego. Ministerstwo uważa, że program spotka się z dużym zainteresowaniem, bo pierwsze lody przełamał już SAPARD.

Program "Inwestycje w Gospodarstwach rolnych" to kontynuacja działania drugiego SAPARD-u. Jego celem jest poprawa konkurencyjności gospodarstw. Pieniądze będzie można przeznaczyć między innymi na budowę, rozbudowę czy modernizację, oraz na zakup maszyn i urządzeń gospodarczych. "Zasada jest podobna jak w programie SAPARD, jest to wysokość dotycząca 50% kosztów kwalifikowanych. Czyli mówiąc prościej rolnik może zrealizować za 600 tys. inwestycję i 300 tys. zostanie mu zwrócone, oczywiście przy udokumentowaniu" - mówi Dariusz Nieć z Ministerstwa Rolnictwa.

Zdaniem rolników, którzy po pieniądze z unijnej kasy już sięgali, ich zdobycie wcale nie jest proste. Ministerstwo zapewnia, że wnioski zostaną teraz uproszczone, a to powinno zachęcić rolników. Wnioski o przyznanie środków na inwestycje będzie można składać w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na przełomie lipca i sierpnia.


POWIĄZANE

Kazachstan Temir Zholy (KTZ), narodowa spółka kolejowa Kazachstanu, zauważył nie...

W 2023 roku Polska, będąc drugim co do wielkości eksporterem mięsa wołowego w Un...

Od 2016 roku w Polsce rośnie saldo migracji na pobyt stały. Coraz mniej osób emi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę