Biometan
a_bio-expo_ptak_750

Inwestycje w gospodarstwach

15 czerwca 2004

Rolnicy, którzy chcą rozwijać i dostosowywać gospodarstwa do standardów europejskich, będą mogli ubiegać się o unijne środki z Sektorowego Programu Operacyjnego. Ministerstwo uważa, że program spotka się z dużym zainteresowaniem, bo pierwsze lody przełamał już SAPARD.

Program "Inwestycje w Gospodarstwach rolnych" to kontynuacja działania drugiego SAPARD-u. Jego celem jest poprawa konkurencyjności gospodarstw. Pieniądze będzie można przeznaczyć między innymi na budowę, rozbudowę czy modernizację, oraz na zakup maszyn i urządzeń gospodarczych. "Zasada jest podobna jak w programie SAPARD, jest to wysokość dotycząca 50% kosztów kwalifikowanych. Czyli mówiąc prościej rolnik może zrealizować za 600 tys. inwestycję i 300 tys. zostanie mu zwrócone, oczywiście przy udokumentowaniu" - mówi Dariusz Nieć z Ministerstwa Rolnictwa.

Zdaniem rolników, którzy po pieniądze z unijnej kasy już sięgali, ich zdobycie wcale nie jest proste. Ministerstwo zapewnia, że wnioski zostaną teraz uproszczone, a to powinno zachęcić rolników. Wnioski o przyznanie środków na inwestycje będzie można składać w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na przełomie lipca i sierpnia.


POWIĄZANE

To już druga rocznica współpracy znanej sieci restauracji Salad Story i Foodsi, ...

Stabilny czynsz dzierżawny nawet przez 30 lat – często wyższy niż możliwości zar...

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zadeklarowała, że nie będzie dążyła do zmian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę