BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Inwestycje w targowiska

23 lutego 2004

Już niedługo nie będzie można kupić na targowisku mleka prosto od krowy czy twarożku własnej roboty. Zakłada to nowe rozporządzenie ministerstwa rolnictwa o sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzenia zwierzęcego.

Aby dostosować się do nowej ustawy, właściciele targowisk będą musieli inwestować. – Na pewno będą zaostrzone wymogi w stosunku do obecnych. Nie będzie możliwa sprzedaż bezpośrednio z koszyka czy z ławeczki. Nie zmienią się natomiast zasady obrotu zwierzętami, określone dokładnie ustawą z października 2002 roku. - mówi dr Andrzej Rudy. Aby targowisko mogło funkcjonować pierwszym warunkiem jest zatwierdzenie przez powiatowego lekarza weterynarii.

Niestety nie wszystkie targowiska mają: doprowadzoną wodę zdatną do picia, kanalizację, rampy rozładunkowo-załadunkowe, wydzielone miejsce do badania zwierząt oraz sprawny system sprawdzania czy zwierzęta są zarejestrowane i posiadają świadectwo zdrowia. Zdaniem niektórych właścicieli targowisk nie stać ich na inwestycje w tym zakresie, ponieważ handel zwierzętami z roku na rok zmniejsza się, a w przyszłości najprawdopodobniej w takiej formie całkowicie zaniknie.

 


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę