aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?

5 stycznia 2016
Wystartował konkurs „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. Kolejną XVI edycję konkursu rozpoczęto podczas konferencji „Młodzież – rolnictwo – Unia Europejska” zorganizowanej 15 listopada 2012 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Organizatorem projektu jest Polska Fundacja im. R. Schumana, która realizuje go we współpracy  z Fundacją Konrada Adenauera oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas konferencji rozpoczęto kolejną edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie projektu modernizacji wybranego gospodarstwa rolnego. Dzięki konkursowi młodzież szkół średnich ma okazję pogłębić wiedzę na temat rolnictwa. Dla uczelni rolniczych to doskonała okazja do poszukiwania najlepszych kandydatów na studia. To także sposób na popularyzację wiedzy o rolnictwie. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się wiosną przyszłego roku, a laureaci uzyskają prawo do studiowania na dowolnej uczelni rolniczej, na wybranym przez siebie kierunku studiów.

Podczas konferencji młodzież rolniczych szkół średnich wspólnie z nauczycielami tych szkół, wysłuchali prelekcji na temat programów rolnośrodowiskowych w Polsce po 2013 roku oraz wykłądu o racjnalnym gospodarowaniu na użytkach zielonych zgodnie z wymogami Wspólnej Polityki Rolnej.

W konferencji uczestniczył prof.dr hab. Jan Niemiec – prorektor SGGW ds. nauki.POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę