aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?

3 grudnia 2015
Polska Fundacja im. Roberta Schumana już po raz osiemnasty organizuje konkurs dla młodzieży zainteresowanej rolnictwem i aktywnością pozaszkolną. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, kończących się egzaminem dojrzałości. Nagrodą dla laureatów konkursu jest indeks wyższej uczelni rolniczej i możliwość studiowania na wybranym przez siebie kierunku studiów!
Konkurs zainauguruje konferencja, która w tym roku odbędzie się już 20 listopada w siedzibie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W czasie konferencji podane zostaną szczegóły związane z uczestnictwem w XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu, regulamin, a także obowiązujące w tegorocznej edycji terminy. Członkowie komisji konkursowej udzielą  wskazówek, jak pisać prace konkursowe oraz jakich błędów wystrzegać się przy tworzeniu projektu modernizacyjnego.  
Podczas spotkania laureaci poprzednich edycji podzielą się z uczestnikami konferencji swoim doświadczeniem z udziału w konkursie, przedstawią zwycięskie prace konkursowe oraz zaprezentują wdrażane już w życie zmiany uwzględnione w projekcie modernizacyjnym.
W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowują projekt modernizacji dowolnego, rzeczywiście istniejącego gospodarstwa rolnego. Projekty oceniane są przez regionalne komisje konkursowe powoływane przez Rektorów poszczególnych uczelni rolniczych. Członkowie komisji konkursowych są specjalistami z zakresu produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej i ekonomii. Prace konkursowe należy przygotować i przesłać do komisji regionalnej do 9 lutego 2015 roku. W tym samym terminie do siedziby Fundacji Schumana należy przesłać formularz zgłoszeniowy pracy.
Najlepsze prace wybrane przez regionalne komisje kwalifikują się do drugiego etapu konkursu – finału, który odbędzie się 27 marca 2015 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Po prezentacji swojego projektu modernizacji gospodarstwa finaliści odpowiadają na pytania komisji konkursowej. Najlepsi z nich zostają nagrodzeni indeksem wyższej uczelni rolniczej, tym samym mają prawo po ukończeniu szkoły podjąć studia na dowolnie wybranym przez siebie kierunku studiów, jakie w swojej ofercie mają uczelnie biorące udział w projekcie.
Konkurs organizowany przez Fundację Schumana jest skierowany do młodzieży aktywnie uczestniczącej w prowadzeniu gospodarstwa rodziców, zainteresowanej rozwojem wsi, a także zdobyciem nowego doświadczenia. Jego celem jest zaangażowanie młodzieży z obszarów wiejskich do większej aktywności pozaszkolnej. A także zwiększenie liczby młodych osób z małych wsi i miejscowości, które po edukacji ponadgimnazjalnej udają się na studia wyższe.


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę