aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jeziorko, a nie łąka

7 września 2004

Łąka Pawła Owczarka, rolnika z Zamościa (gm. Czarnocin), której bronił przez ponad rok, zniknie jednak z powierzchni ziemi i stanie się częścią zbiornika retencyjnego. - Gmina wespół z sądem dopięła swego - mówi Owczarek.

Po tym, jak Owczarek nie wpuścił budowniczych zbiornika na łąkę, inwestor, czyli Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi, zapewniał, że zakończy wykopy przed sporną działką, a po zwężeniu grobli uzyska taką samą powierzchnię.

Jak widać, nie zrezygnowali - mówi rolnik. A ja już nie chciałem się po sądach z nimi bić, bo jaką miałem szansę coś wskórać.

Odpowiedzią Urzędu Gminy w Czarnocinie na uporczywe - jak to określali pracownicy - stanowisko Owczarka w sprawie łąki, na której miała zakończyć się budowa zbiornika retencyjnego, było pozwanie rolnika wraz z rodziną do sądu o nakaz wydania działki, z której wcześniej został wywłaszczony.

I sąd taki nakaz wydał. Tuż po tym, jak zapadł wyrok, wójt gminy Leon Fortak skomentował go słowami: - Oczywiście, że wykonawca będzie kopał zgodnie z projektem.

Nie byłoby tego całego zamieszania, gdyby stan prawny działki został wcześniej uregulowany - mówi Witold Lipiec, kierownik działu inwestycji w zarządzie melioracji. - Ale skoro właściciel, czyli gmina ma już te sprawy uregulowane i chce, żeby zbiornik zakończyć zgodnie z projektem, to wykonawca musi dołożyć nadzwyczajnych starań, żeby dotrzymać terminów.

Zalanie zbiornika zaplanowano na 15 września. - Mam nadzieję, że z przerzucaniem ziemi z wykopów poczekają, aż skoszę kukurydzę - mówi rolnik.


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę