aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kancelaria premiera kontroluje ARiMR

26 lipca 2012
Departament Kontroli i Nadzoru kancelarii premiera rozpoczął kontrolę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; kontrola dotyczy weryfikacji informacji o potencjalnych nieprawidłowościach w Agencji - poinformowało w środę PAP Centrum Informacyjne Rządu.
"19 lipca departament Kontroli i Nadzoru (Kancelarii Premiera) rozpoczął kontrolę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, planowany czas kontroli to trzy miesiące z możliwością przedłużenia. Kontrola dotyczy weryfikacji informacji o potencjalnych nieprawidłowościach w Agencji" - poinformował CIR.
Według CIR kontrolerzy mają uprawnienia do przetwarzania danych osobowych - na podstawie ustawy o kontroli w administracji rządowej.
Kontrola w ARiMR prowadzona jest w następstwie ujawnienia tzw. taśm PSL, na których szef kółek rolniczych Władysław Serafin rozmawiał z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa.
W związku z publikacją nagrań minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji. W czwartek prezydent Bronisław Komorowski ma przyjąć jego rezygnację ze stanowiska.
Premier Donald Tusk mówił w zeszłym tygodniu, że zdaje sobie sprawę, iż w agencjach podległych resortowi rolnictwa może dochodzić do - jeśli nie nadużyć - to zachowań nieprzyzwoitych. "Nie wystarczy nie być przestępcą, trzeba także umieć zachowywać się przyzwoicie również, jeśli chodzi o sposób wynagradzania swojej pracy i swoich współpracowników w agencjach i spółkach z udziałem Skarbu Państwa" - podkreślił szef rządu.


POWIĄZANE

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...

Europa tonie w Ukraińskim zbożu. Tylko od 01 stycznia do 15 lutego 2024 roku Ukr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę