Green_Gas_2026_900

Kidawa-Błońska: nadzór właścicielski nad Elewarrem był niewystarczający

9 czerwca 2015
Nadzór właścicielski nad Elewarrem był niewystarczający - powiedziała w piątek rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak dodała, "w takiej formie, w takim kształcie, ta spółka nie może funkcjonować".
Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidwa-Błońska, podczas piątkowego briefingu zapytana o możliwe rozwiązania dotyczące spółki zbożowej Elewarr powiedziała, że będzie można o tym mówić po poniedziałkowym spotkaniu premier Ewy Kopacz z szefem resortu rolnictwa Markiem Sawickim. "Sądzę, że w poniedziałek podczas spotkania będą przedstawione rozwiązania najlepsze dla spółki. Jedno jest pewne, nadzór właścicielski nad tą spółką był niewystarczający"" - dodała.

Podkreśliła, że po ostatniej kontroli Najwyższej Izby Kontroli nie przeprowadzono planu naprawczego. "W takiej formie, w takim kształcie ta spółka nie może funkcjonować" - powiedziała Kidawa-Błońska.

W opublikowanym w środę raporcie NIK negatywnie oceniła sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad Elewarr przez prezesa Agencji Rynku Rolnego. Według NIK spółka "przestała pełnić kluczową rolę w stabilizacji rynku zbóż oraz w przechowywaniu zapasów interwencyjnych UE". NIK chce, by ministrowie rolnictwa i finansów rozważyli likwidację spółki. O nadużyciach w Elerwarze NIK powiadomiła prokuraturę.

W czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że akcje Elewarru zostaną przekazane resortu skarbu. Taką decyzję podjęto na posiedzeniu rządu przy okazji rozpatrywania projektu nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego. Jak zaznaczył, zmiana ta nie zamyka możliwości prywatyzacji.

 


POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę