Komputery dla rolników

13 sierpnia 2004

Wśród osób, które od początku marca do 15 czerwca bieżącego roku skorzystały z oferowanego przez Bank Gospodarki Żywnościowej specjalnego Pakietu Gospodarz rozlosowano 20 komputerów. Jedno z nowoczesnych, wysokiej klasy urządzeń trafiło do Pana Wiesława Rodaka ze wsi Lisie Kąty na Opolszczyźnie. Wręczenie nagrody odbyło się wczoraj w Oddziale Rejonowym BGŻ w Nysie.

W loterii promocyjnej pod nazwą "Gospodarz" mogły wziąć udział osoby prowadzące działalność wytwórczą w rolnictwie lub dział specjalny produkcji rolnej, które skorzystały z pakietu Gospodarz i założyły rachunek bieżący oraz konto osobiste Integrum. Pakiet Gospodarz jest produktem bankowym spełniającym wszelkie wymogi dla rachunków bankowych rolników ubiegających się o dopłaty ze środków pomocowych Unii Europejskiej.

BGŻ od lat związany z rolnictwem, oferuje cały pakiet usług i możliwości obsługi rolników – powiedziała dyrektor Oddziału BGŻ w Nysie, witając Państwa Rodaków oraz zaproszonych gości . Dla rolników uruchomiliśmy tzw. kredyt rewolwingowy, który może być przeznaczony między innymi na zakup nawozów mineralnych, środków ochrony roślin oraz pasz, zakup kwalifikowanego materiału siewnego, zakup zwierząt hodowlanych. Oprocentowanie kredytu, przyznawanego do wysokości 300 tysięcy złotych, jest ustalane indywidualnie na podstawie stawki referencyjnej WIBOR IM powiększonej o marżę lub na podstawie stawki nominalnej. Mamy także  w ofercie faktoring, oczywiście bez regresu. Oznacza to, iż na banku ciąży obowiązek dochodzenia płatności. Będziemy także bankiem domicylowym dla Domów Składowych. Szczycimy się tym, że jesteśmy bankiem polskim, że utrzymujemy dobre kontakty z rolnictwem i przetwórstwem rolnym. Cieszymy się, że możemy zaspokoić potrzeby rolników, którzy mają do dyspozycji bank nowoczesny, uniwersalny, posługujący się nowoczesnymi zdobyczami techniki i elektroniki –  dodała.

Dzięki wylosowanemu komputerowi Państwo Rodakowie będą mogli dokonywać rozliczeń z bankiem na drodze elektronicznej. Jak powiedział nam Wiesław Rodak, podłączenie do Internetu planuje w najbliższym czasie. Swoje gospodarstwo nastawia na produkcję bydła mlecznego, a do tej pory już dwukrotnie składał wnioski o środki z SAPARD-u. Dzięki komputerowi prowadzenie gospodarstwa stanie się łatwiejsze. Ułatwi ją również fachowa pomoc Terenowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Nysie. Szefowa Ośrodka, Danuta Kruszelnicka-Majnusz powiedziała, iż może w tej chwili zaoferować Panu Rodakowi  wiele programów rolniczych, które ułatwią mu zarządzanie gospodarstwem.

Wręczający nagrodę dyrektor Regionu Opolskiego BGŻ, Gerard Konczala zauważył, że jeśli nasze rolnictwo ma być widoczne w Unii Europejskiej musi być nowoczesne. Stąd pomysł, by, nowoczesnym produktem – Pakietem Gospodarz spróbować powiązać nowoczesne urządzenie, jakim jest komputer i możliwości jakie daje. Cieszę się, że jeden z dwudziestu komputerów trafił na Opolszczyznę, do oddziału w Nysie, w którym założono najwięcej pakietów w regionie. Według dyrektora Konczali już dzisiaj trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez Internetu, a za kilka lat będzie to praktycznie niemożliwe. Dlatego też każdy produkt banku, czy też nagroda konkursowa ma za zadanie przybliżać rolników do nowoczesności.


POWIĄZANE

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych: Spadek rejestracji nowych ...

Efektywne relacje i skuteczne przywództwo Z raportu GEM nt. przedsiębiorczości k...

Historia i zastosowanie odmiany konopi włóknistych Białobrzeskie Odmiana konopi ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę