Komputery dla rolników

21 grudnia 2004

Podczas ostatniego spotkania gospodarzy gdowskiej gminy z sołtysami omawiano między innymi program realizowany pod hasłem "Integra - polski rolnik w Internecie". Przedsięwzięciu patronuje Związek Powiatów Polskich.

W ramach programu zakupić można używane komputery w cenie do 900 złotych, a więc znacznie taniej niż zwykle kosztuje takiej klasy sprzęt. Jest też możliwość rozłożenia spłaty na raty.

Ceny są preferencyjne, ponieważ celem "Integry" jest zapewnienie mieszkańcom terenów wiejskich dostępu do informacji o unijnych programach i funduszach, a dalej do zarządzania i rozliczania otrzymanej pomocy.

Za wymienioną kwotę dostępne są aktualnie komputery firm IBM, Compaq, Dell, Hewllet - Packard i Siemens. Jest to sprzęt klasy Pentium III 500 MHz, z pamięcią 128 MB, dyskiem 6 GB, napędem dyskietek, napędem CD-ROM, kartą modemowo-faksową, klawiaturą, myszką i kolorowym monitorem. Komputery wyposażone są w oprogramowanie umożliwiające dostęp do Internetu, pisanie pism i wykonywanie obliczeń, które znacznie usprawnią sporządzanie sprawozdań z wykorzystania unijnych funduszy, które wymagane są przy rozliczeniach z UE.

Bliższe informacje i zgłoszenia do programu dostępne są pod adresem e - mail jg@zpp.pl, pocztowym: Janusz Górnik, Związek Powiatów Polskich, skrytka pocztowa 119, 33-300 Nowy Sącz; a także pod numerami telefonu: 0-696-463-819 i faksu: (0-77) 465-27-78.


POWIĄZANE

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych: Spadek rejestracji nowych ...

Efektywne relacje i skuteczne przywództwo Z raportu GEM nt. przedsiębiorczości k...

Historia i zastosowanie odmiany konopi włóknistych Białobrzeskie Odmiana konopi ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę