biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Koniunktura w handlu hurtowym w maju gorsza niż w kwietniu

3 grudnia 2015
Ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym w maju oceniany jest mniej optymistycznie niż w kwietniu - podał GUS.
Ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się w maju na poziomie plus 11 (plus 12 w kwietniu). Poprawę koniunktury sygnalizuje 21 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 10 proc., podczas gdy przed miesiącem odpowiednio 22 proc. i 10 proc. Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
GUS podał, że spośród badanych jednostek, w maju 5,3 proc. podmiotów nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności wobec 5,1 proc. przed rokiem.
"Największe trudności napotykane przez przedsiębiorców zgłaszających występowanie barier związane są z konkurencją na rynku (barierę tę sygnalizuje w maju 57 proc. przedsiębiorstw, 51 proc. w analogicznym miesiącu ub. r.) oraz kosztami zatrudnienia (48 proc. w maju, 47 proc. przed rokiem). W ujęciu rocznym w największym stopniu spadło znaczenie barier związanych z niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej (z 48 proc. do 39 proc.) i niedostatecznym popytem (z 41 proc. do 35 proc.)" - napisano.


POWIĄZANE

W polskiej polityce wiejskiej i społecznej wrze coraz mocniej. Do redakcji ppr.p...

To, co wydarzyło się 15 sierpnia w województwie opolskim, wstrząsnęło środowiski...

Wśród najpopularniejszych gatunków lipca Kantar Polska wymienia pomidory, ziemni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę