biogaz_09_2025

Koniunktura w handlu w czerwcu oceniana jest gorzej niż w maju

3 grudnia 2015
Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym w czerwcu oceniany jest korzystnie, ale gorzej niż w maju - poinformował GUS.
Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 1, podczas gdy w maju plus 2. Poprawę koniunktury sygnalizuje 16 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 15 proc. (przed miesiącem odpowiednio 17 proc. i 15 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
Z badania wynika, że oceny bieżącej sprzedaży są mniej korzystne od sygnalizowanych w maju.
"Utrzymują się nieznacznie pozytywne przewidywania w tym zakresie. Diagnozy i prognozy sytuacji finansowej są pesymistyczne, zbliżone do zgłaszanych przed miesiącem. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów. W związku z tym przedsiębiorcy planują nieznaczną redukcję zamówień towarów u dostawców. W najbliższych trzech miesiącach zatrudnienie może pozostać na dotychczasowym poziomie. Bieżące i przyszłe ceny towarów mogą rosnąć wolniej niż oczekiwano w maju" - napisano.


POWIĄZANE

Prawie 1,6 mld euro – tyle mają wynieść roczne oszczędności dla rolników po upro...

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków została wybrana nowa Rada Nadz...

Coraz większą popularność zyskują nowoczesne produkty na bazie naturalnych skład...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę