aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Latające obcęgi

4 sierpnia 2006

31,32 metra, to najlepszy tegoroczny wynik na świecie w rzucie obcęgami. Adrian Ambrożewicz – nowy Mistrz Świata otrzymał za ten rzut żywego czarnego barana. Wśród pań królowała Halina Mikołajuk.

W ostatnią sobotę lipca, w Orzeszkowie nieopodal Hajnówki, podczas imprezy zwanej Kupalinką w gospodarstwie agroturystycznym Kupała Ireny i Zenobiusza Golonko, już po raz siódmy kilkadziesiąt osób wzięło udział w nietypowych mistrzostwach świata: rzucie na odległość obcęgami kowalskimi. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i dzieci. Mistrzostwa w ciskaniu obcęgami rozpoczęły się po południu, natomiast od rana odbywały się inne zmagania na terenie Gospodarstwa Kupała – Rodzinne zawody wędkarskie. Mimo, że tegoroczna susza spowodowała obniżenie poziomu wody w stawach, znaleźli się chętni do złowienia złotej rybki w jednym ze stawów.

Nietypowe były też nagrody główne: biały koziołek matołek dla najlepiej rzucającej kobiety i czarny, rogaty baran dla mężczyzny. Pozostali medalowi zawodnicy oprócz medali, pucharów i dyplomów otrzymali tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę