Lepper tylko straszył

26 czerwca 2002

Zapowiadana przez przewodniczącego Samoobrony, Andrzeja Leppera blokada kraju, poniosła fiasko. Może to oznaczać, że delikatnie określane jako antydemokratyczne wystąpienie ugrupowania, nie mają takiego poparcia społeczeństwa jak wynika z sondaży.

Z zapowiadanej na 25 czerwca manifestacji, o krajowej skali pozostało kilkanaście, niezbyt liczebnych marszów po pasach lub wzdłuż ulic. W ważnym dla Samoobrony Nowym Dworze Gdańskim na demonstrację przyszło około 40 osób. Po pół godzinie protest się zakończył. Obecna tam posłanka Hojarska sugerowała, że mała liczba demonstrujących jest wynikiem nowej taktyki ugrupowania mającej chronić uczestników protestu.

Podobnie jeśli chodzi o liczbę demonstrujących i ich zachowanie było w Warszawie, Małopolsce i na Opolszczyźnie. W woj. opolskim, gdzie protestowano: w Opolu, Nysie, Brzegu i Grodkowie,  na godzinę przed protestem ,zachęcano do udziału w demonstracji z samochodów, które z nagłośnieniem jeździły ulicami. Akcja sprawiała wrażenie przygotowanej pośpiesznie i byle jak, a wzmożona asysta policji skutecznie skracała czas trwania demonstracji.


POWIĄZANE

Zakłady mleczarskie monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Infor...

W dniu 07.01.2021 w godzinach popołudniowych Główny Lekarz Weterynarii otrzymał ...

W związku z potwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na teren...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę