Green_Gas_2026_900

Lubimy latać - tanio!

5 stycznia 2016
Coraz więcej Polaków organizuje wakacje na własną rękę. Korzystają z licznych promocji biletów lotniczych - informuje "Rzeczpospolita".
A okazyjne ceny można upolować nawet na dzień przed odlotem. Okazało się bowiem, że największą stratą dla linii jest pusty fotel i odpuszczono sobie politykę wyprzedaży tanich biletów z dużym wyprzedzeniem.

W te wakacje najwięcej osób pojedzie bez biura podróży do Włoch; w dalszej kolejności są Hiszpania i Francja. Jak wynika z raportu eSKY.pl, do którego dotarła "Rz", na najpopularniejszych kierunkach chcemy latać jak najtaniej: 75 proc. kupionych biletów do Italii to linie niskokosztowe, w przypadku Hiszpanii - nawet 85 proc.

Widać duży wzrost zainteresowania wyjazdami organizowanymi samodzielnie - mówi Andrzej Betlej, współzałożyciel firmy analitycznej Travel Data. Podkreśla, że składa się na to obawa przed upadkami touroperatorów oraz wzrost liczby lotów na kierunkach turystycznych, oferowanych głównie przez tanie linie.

W 2012 r. liczba osób, która tak wypoczywała wzrosła o 14 proc. I rośnie dalej. "W czerwcu zainteresowanie samodzielnymi wakacjami było o kolejne 4 proc. większe niż rok wcześniej" - wylicza Łukasz Neska z eSKY.pl.




POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę