Biogaz_III Forum 2025

Na wpieranie tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych

23 grudnia 2014
15 mln 644 tys. złotych przyznało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  na wpieranie tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych w 2015 roku. Dotacja ta ma być przeznaczona przede wszystkim na realizację zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka regionalnego.
Z tych środków finansowaną są  między innymi . audycje nadawane przez nadawców niepublicznych, projekty realizowane w internecie oraz wydawanie prasy (tygodniki, miesięczniki, kwartalniki, roczniki) i publikacji książkowych.
Jak udało się nam dowiedzieć  MAC  udzieliło również  dotacji m.in. na realizację takich inwestycji, jak przebudowa siedziby Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”, modernizację Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce czy adaptację Centrum Edukacji i Promocji Białoruskiej SZCZYTY.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych ostro reaguje na działania KOWR: domaga się wstrzyma...

Strategiczne partnerstwo Uzbekistanu i Grupy X5 – nowa era w eksporcie produktów...

Wnioski po 15. Forum Rynku Nieruchomości   Rynek nieruchomości w Polsce pozostaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę