aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne 2012

11 września 2012
Magdalena i Jakub Wojciechowie z miejscowości Grzawa w województwie śląskim są zwycięzcami X Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii gospodarstw indywidualnych.  Natomiast w kategorii gospodarstw pierwszae miejsce jury przyznało gospodarstwu ogrodniczemu Łegajny Sp. z o.o. z województwa warmińsko – mazurskiego.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 21 września 2012 r. o godzinie 1200 podczas uroczystej Gali na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Oceniane są następujące elementy: poprawność dokumentowania analizy ryzyka zawodowego istniejącego oraz przewidywanego, skuteczne sposoby zmniejszania tego ryzyka, porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, warunki obsługi zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej. Ponadto bierze się też pod uwagę estetykę gospodarstw oraz udział pracowników i kadry kierowniczej w utrzymaniu bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie.POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę