BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Niczyje psy, potrzebne schronisko

22 lutego 2005

Problem bezpańskich psów jak bumerang wraca pod obrady miejskich i gminnych gremiów, nie tylko w powiecie starachowickim. Ostatnio w Wąchocku upomniał się o to radny Wojciech Nagłowski. Ocenił, że problem występuje nie tylko w miejskim Wąchocku, ale także w pozostałych siedmiu wsiach gminy.

Bożena Markiewicz, burmistrz Wąchocka, jest zdania, że na wsi to ludzie dobrze wiedzą, czyje to są psy. I właściciele powinni ich pilnować, a nie oglądać się na gminę, że to za nich rozwiążę. - Rozmawiamy w tym temacie w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, było wstępne porozumienie wszystkich gmin, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Reks".

Ale "Reks" się z niego wycofał i nie zostało podpisane. Takie schronisko jest potrzebne w powiecie. Może powstać w gminie Brody. Jeśli wszystkie gminy podpiszą porozumienie, to będą współfinansować. Ja jestem za. Na dziś nie ma nowych lokalizacji takiego schroniska - wyjaśniła burmistrz.

Bezpańskich psów i kotów jest dużo szczególnie latem, a brak oficjalnego schroniska w powiecie starachowickim i sąsiednich powiatach jest bardzo dokuczliwy. Schroniska w Dyminach pod Kielcami i w Radomiu odmawiają przyjmowania naszych psów. Sytuację ratują nieoficjalne schroniska, prowadzone przez zapaleńców, wielkich miłośników zwierząt, zrzeszonych w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami i Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt "Reks". Pies musi "mieszkać" w schronisku do końca swoich dni, nie wolno go uśpić, chyba że wcześniej znajdzie się nowy pan i zabierze go z tego miejsca.


POWIĄZANE

W przyszłym roku nadal będą funkcjonować państwowe programy wsparcia dla produce...

1 grudnia Bułgaria zniosła zakaz importu z Ukrainy czterech płodów rolnych (psze...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę