aaa_TSW_2023
CTR_2023

Nie będzie kary

10 października 2002

Posłowie, którzy wygwizdali unijnego komisarza do spraw rolnictwa Franza Fischlera, nie zostaną ukarani. Sejmowa komisja etyki poselskiej wobec pata w głosowaniu odstąpiła od wymierzenia kary.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu podczas posiedzenia senackiej komisji rolnictwa z udziałem komisarza Fischlera. Posłowie Ligi Polskich Rodzin: Halina Nowina-Konopczyna, Piotr Krutul i Antoni Stryjewski oraz Bogdan Pęk z PSL wygwizdali komisarza wyrażając niezadowolenie z jego stanowiska. Twierdzili, że nie udzielał odpowiedzi na pytania i traktował parlamentarzystów lekceważąco.

Na zachowanie posłów zareagowało Prezydium Sejmu, które skierowało sprawę do komisji etyki. Komisja wysłuchała wyjaśnień posłów, ale nie wymierzyła im kary, bo w głosowaniu dwóch członków komisji było za i dwóch przeciwko ukaraniu. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Sami zainteresowani nie żałują swego zachowania. Poseł Bogdan Pęk powiedział, że wygwizdałby komisarza Fischlera jeszcze raz.

To jest gwizdek sędziowski. Myśmy odgwizdali faul Komisji Europejskiej na polskim społeczeństwie. A jak wejdziemy do Unii na krzywych zasadach, to ten gwizdek pójdzie na aukcji za ciężkie pieniądze – powiedział dziennikarzom Bogdan Pęk.


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę