Green_Gas_2026_900

Nowe rynki zbytu dla eksporterów drobiu z USA

30 stycznia 2012
FAMMU/FAPA poinformowała, że według danych Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), w okresie od stycznia do listopada 2011 r. głównym rynkiem zbytu dla ćwiartek z kurcząt z USA była Rosja, która zakupiła o 38 proc. mniej tych produktów niż przed rokiem o wartości o 32 proc. niższej.
Do kolejnych ważnych odbiorców należały Meksyk, Angola, Gruzja i Irak.

Od lipca do listopada ub. r. eksport tych produktów z USA był o 22 proc. wyższy niż w pierwszej połowie roku. W drugim półroczu zwiększyły się również znacząco wysyłki do Angoli, która zajęła pierwsze miejsce pod względem wartości importowanych ćwiartek kurczęcych.

Ostatnie dane wskazują, że Amerykanie znajdują nowe rynki zbytu dla ćwiartek z kurcząt poza Rosją i Chinami, które do tej pory były ich najważniejszymi odbiorcami.



POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę