aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowi członkowie Doliny Ekologicznej Żywności

3 grudnia 2015
Na początku marca do Doliny Ekologicznej Żywności dołączyły 2 nowe firmy: F.H. „Domena” z Markuszowa (województwo podkarpackie) oraz „KorabGarden” z Samoklęsk (województwo lubelskie). Dzięki temu Dolina Ekologicznej Żywności, pierwszy w kraju klaster zrzeszający różne podmioty działające na rzecz promowania i rozwoju żywności ekologicznej, liczy już 20 członków.
 
 
„Domena” (Jerzego Leśniaka) z Markuszowa jest firmą handlową specjalizująca się w dystrybucji biologicznych środków służących do ochrony roślin i rekultywacji gleby, a także probiotyków dla zwierząt. W rolnictwie i hodowli pełni rolę kompetentnego doradcy, który każdego dnia stara się przekonywać rolników do idei stosowania ekologicznych metod ochrony. „Domena” ma również w sprzedaży linię ekologicznych produktów spożywczych.  
 
Natomiast „KorabGarden” Sp. z o.o. z Samoklęsk to jedna z pierwszych w Polsce grup producentów owoców miękkich funkcjonujących na podstawie ustawy o nowych formach wsparcia dla rolnictwa. Spółka, która posiada certyfikaty BIO, powstała w 2011 r. Utworzono ją na bazie rodzinnej grupy producentów owoców działających wspólnie od 1990 r. Od stycznia 2012 r. „KorabGarden” dysponuje w Samoklęskach nowoczesną bazą logistyczną umożliwiającą przechowywanie, schładzanie, sortowanie i pakowanie owoców.


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę