aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

O nasze zdrowie zadbają... samorządowcy?

5 stycznia 2016
Ministerstwo Zdrowia szykuje największe korekty w ochronie zdrowia od czasu zniesienia kas chorych przez SLD. "Dziennik Gazeta Prawna" poznał szczegóły ustawy decentralizującej NFZ. Zostały one rozesłane do wewnętrznych konsultacji w resorcie zdrowia.

Plany resortu zakładają likwidację centrali NFZ i 16 regionalnych funduszy. Według założeń, regiony będą prowadziły samodzielną politykę zdrowotną na obszarze województwa i kontraktowały świadczenia. Wpływ na fundusze ma uzyskać samorząd.

Podstawą do tworzenia regionalnej polityki zdrowotnej stanie się dokument nazywany mapą oceny potrzeb zdrowotnych, przygotowany przez wojewodę współpracującego z radą do spraw oceny potrzeb zdrowotnych tworzoną przez ekspertów i przedstawicieli samorządów.

Mapa pokaże z kolei sytuację zdrowotną w regionie i na jej podstawie będzie tworzony plan kontraktów świadczeń. Rewolucyjna jest jej druga funkcja. Na jej podstawie wojewoda będzie wydawał opinie o celowości inwestycji w nowe szpitale czy przychodnie. Brak takiej opinii będzie oznaczał, że inwestor nie dostanie kontraktu z wojewódzkim funduszem zdrowotnym.
Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyło się blisko 4-godzinne spotkaknie typu "mowa...

Polscy rolnicy kontynuują protesty przeciwko nowym przepisom narzucanym przez Un...

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Copa-Cogeca doszło do spotkania z komis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę