OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

O PROW , gospodarce i pracy

5 stycznia 2016
W  siedzibie Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w  Warszawie 28 stycznia  odbyło się posiedzenie Rady Działalności Gospodarczej wspólne z Prezydium KZRKIOR. W obradach uczestniczyli również przedstawiciele resortu gospodarki, rolnictwa i pracy .Podczas wspólnego posiedzenia przedstawiciele resortów przedstawili główne założenia polityki gospodarczej i społecznej Rządu ze szczególnym uwzględnieniem energetyki i odnawialnych źródeł energii - jest to szczególnie ważny temat dla funkcjonowania Spółdzielni Kółek Rolniczych.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej omówiło działania resortu w sprawie sytuacji bezrobocia w obszarach wiejskich i projektowanych rozwiązaniach. Szczególnym tematem posiedzenia była konsultacja III etapu PROW 2014-2020, zainicjonowana przez Kierownictwo Związku w całej Organizacji Kółek Rolniczych.
Kierownictwo KZRKiOR jak i Rada Działalności Gospodarczej pozytywnie odniosła się do przełożonych propozycji przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, projektowanych w zapisach PROW 2014-2020.
Wśród nowych rozwiązań uwzględniono postulaty KZRKiOR i tak w programie Lider beneficjentami będą mogły być osoby prawne m.in. Kółka Rolnicze, jednostki samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowe, spółdzielcze, kościoły, oraz Koła Gospodyń Wiejskich, jako organizacje nieposiadające osobowości prawnej, ale posiadające zdolność prawną.



POWIĄZANE

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych wzięła udział w webinarium zor...

Dieta sportowca – nieocenione wsparcie dla aktywnych dzieci - mleko jako kluczow...

W ciągu pierwszych 100 dni administracji Trumpa sekretarz rolnictwa USA Brooke R...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę