aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Policja chce na tobie zarobić

5 stycznia 2016

Restauracje, ośrodki wczasowe i przede wszystkim stacje benzynowe mają być nie tylko bezpieczne, ale i dochodowe. Zarabiać chce na nich polska policja - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

O nowy biznes naszych mundurowych zadbać ma właśnie tworzone Centrum Usług Logistycznych (CUL) - dotychczas zajmowały się tym tzw. gospodarstwa pomocnicze. Zdaniem wypowiadającego się dla "DGP" Krzysztofa Hajdasa z Komendy Głównej Policji centralizacja ma przyczynić się do lepszego zarządzania majątkiem. A ten nie jest mały.

Policja to dziś 120 tys. funkcjonariuszy. Do ich dyspozycji są m.in. hotele, ośrodki szkoleniowe, restauracje i stacje diagnostyczne aut - pisze "DGP". Teraz mają zacząć przynosić zysk, który zostanie przeznaczony na kolejne inwestycje. Policja musi jednak otworzyć swoje bramy na niemundurowych.

Co ma skusić klientów? Oczywiście solidność policyjnych mechaników i niskie ceny. Na razie jednak nie wszystkim nowe porządki ekonomiczne się podobają. Jak pisze "DGP" komendanci wojewódzcy boją się, że przez to ceny wzrosną dla samych policjantów, a w najlepszym wypadku będą obsługiwani jako klienci gorszej kategorii.

Na razie z policji biegną jednak pozytywne przykłady. Na przykład w Gorzowie Wlkp. zainwestowano 1,2 mln zł w stację paliw - dziś tankować może na niej każdy. Klienci korzystają z niskich cen, są też pewni jakości paliwa. Policja natomiast dzięki większym zamówieniom może kupować benzynę taniej. Korzystają wszyscy.

Z drugiej strony jest ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy w Ustce. Do niedawna przyjmował zwykłych wczasowiczów i dzięki temu przynosił kilkaset tysięcy złotych zysku. Ośrodek nie znalazł się jednak w CUL i musi zaprzestać komercyjnej działalności.POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę