aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Policja zatrzymała handlarzy spirytusu

3 grudnia 2015
Pięć osób podejrzanych o handel spirytusem przerabianym z przemysłowego na spożywczy zatrzymała policja. Funkcjonariusze wykryli w Chełmie i jego okolicach (Lubelskie) dwie rozlewnie alkoholu i 14 tys. litrów spirytusu .
Według śledczych nielegalny handel spirytusem organizowało małżeństwo Sebastian i Anna D. z Chełma.
"W ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabywali skażony spirytus, który rzekomo miał im służyć do odkażania narzędzi rolniczych. Tak naprawdę był przy pomocy środków chemicznych odkażany i jako spożywczy sprzedawany przez inne osoby m.in. na targowiskach i poprzez ogłoszenia w internecie, w litrowych i pięciolitrowych butelkach plastikowych" - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.
Sebastianowi i Annie D. prokurator przedstawił zarzuty z kodeksu karno-skarbowego dotyczące zmiany celu przeznaczenia i bezakcyzowej sprzedaży alkoholu na dużą skalę. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Pozostałe zatrzymane osoby - trzech mężczyzn w wieku od 26 do 41 lat - będą odpowiadać za nielegalną dystrybucję alkoholu.
Wobec wszystkich prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Urzędu Celnego w Lublinie wykryli w Chełmie i jego okolicach dwie rozlewnie alkoholu, a w Lublinie magazyn, którym przechowywano spirytus i plastikowe butelki.
"W czasie prowadzonej realizacji funkcjonariusze weszli do dwóch pomieszczeń, gdzie właśnie trwało odkażanie spirytusu. Znajdujące się tam osoby nie stawiały oporu przy zatrzymaniu" - dodał Wójtowicz.
W sumie zabezpieczono ok. 14 tys. litrów spirytusu skażonego i częściowo przerobionego jako spożywczy. Policjanci wykryli także różnego rodzaju odczynniki chemiczne wykorzystywane w procesie odkażania alkoholu.
Śledczy ustalają, od kiedy prowadzony był nielegalny handel i ile alkoholu zostało sprzedane jako produkt spożywczy.
Policja określa sprawę jako rozwojową i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.POWIĄZANE

Pelican Casino - Twoja przystań pełna emocji i korzyści Szukasz miejsca, gdzie m...

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę