aaa_TSW_2023
CTR_2023

Pomysły na budownictwo

25 stycznia 2006
W Polsce powstaje obecnie około 150 tys. mieszkań rocznie. W roku ubiegłym największy wzrost zanotowano w budownictwie indywidualnym i deweloperskim. W inny sposób wybudowano zaledwie 15 proc. mieszkań. Sytuacja budownictwa, zwłaszcza mieszkaniowego, miała być priorytetem kolejnego parlamentu i rządu.

Kilka tygodni temu premier Marcinkiewicz zapowiedział, że PiS chce umożliwić zbudowanie w ciągu ośmiu lat 3 mln mieszkań. Według Piotra Stycznia, wiceministra transportu i budownictwa, właśnie tyle ich potrzeba. Około połowy z tych mieszkań ma być nowych, a pozostałe mają być wynikiem stosowania szerokich procedur modernizacyjnych i remontowych starych zasobów. Z kolei wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, Jan Bestry, zastanawia się, czy 3 mln mieszkań są potrzebne. To, co według niego, jest potrzebne - czyli ok 1,9 mln - jest możliwe do zrealizowania.

W tym tygodniu rząd ma pracować nad końcową wersją ustawy o pomocy państwa w nabywaniu przez rodziny własnego mieszkania. Rząd chce również wspierać rozwiązania na rzecz budownictwa socjalnego. Z drugiej strony chce wspierać rynek deweloperski, żeby zadbać o nabywców, którzy nie potrzebują bezpośredniego wsparcia finansowego.


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę