aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Poradnik Sołtysa i Radnego

9 stycznia 2003
 

Drodzy Sołtysi, Wójtowie, Burmistrzowie, Radni!
Szanowni Państwo!

Oddajemy Wam już 11. edycję "Poradnika Sołtysa i Radnego", wierząc, że będzie Wam – tak jak poprzednie wydania – pomocny w codziennej działalności dla dobra Waszych "małych ojczyzn" – wsi, gmin, miast i powiatów. "Poradnik" ten adresowany jest nie tylko do sołtysów, ale także do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów oraz do radnych wszystkich szczebli.

Rok 2003 będzie dla samorządów terytorialnych rokiem szczególnym. To będzie bowiem pierwszy rok funkcjonowania nowych samorządów. W wyniku wyborów w październiku 2002 r. w radach a także w fotelach wójtów, burmistrzów i prezydentów zasiądzie wiele nowych osób, którzy pragną swoją aktywnością zmienić wsie, gminy, miasta. Mam nadzieje, że "Poradnik" pomoże Wam szybciej poznać przynajmniej niektóre aspekty działalności samorządowej. Samorządy bowiem odgrywają coraz większa rolę w kształtowaniu życia naszych miast i wsi. To od Was będzie w dużej mierze zależało funkcjonowanie "urzędów" najbliższych członkom lokalnych społeczności. To od Was będzie zależało funkcjonowanie szkół, ośrodków opieki zdrowotnej, placówek kultury. To od Was będzie zależało bezpieczeństwo obywateli, poziom życia, stopień bezrobocia.

Po raz pierwszy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci zostali wybrani w wyborach bezpośrednich. Będzie na Was spoczywać szczególna odpowiedzialność, bo odpowiedzialność nie przed kilkunastoosobową radą, ale przed całym lokalnym społeczeństwem. Ufam, że "Poradnik" okaże się Wam pomocny w sprawowaniu władzy.

Stowarzyszenie Sołtysów oddaje Wam jedenaste wydanie "Poradnik" z przekonaniem, że wspólnym wysiłkiem sprostamy wyzwaniom współczesności, wyzwaniom które czekają samorządy lokalne i cała Polska.

Zapraszam wszystkich polskich sołtysów, wójtów, radnych mieszkańców wsi na spotkanie w licheńskim Sanktuarium. Tradycyjna pielgrzymka w 2003 roku odbędzie w dniach 24 – 25 maju. W Licheniu spotykamy się na wspólnej modlitwie i refleksji będziemy mogli zastanowić się co możemy zrobić dla naszych "małych ojczyzn"
 

Z najlepszymi życzeniami
sukcesów w pracy na rzecz lokalnych społeczności
oraz w życiu osobistym

Prezes Krajowego Stowarzyszenia
Sołtysów                  

Ireneusz Niewiarowski     


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę