Green_Gas_2026_900

Porozumienie gigantów

8 maja 2009
Bruksela i Waszyngton zakopują wojenny topór w sprawie handlu żywnością.
Nie będzie gigantycznych ceł na europejskie przysmaki, w zamian Unia Europejska istotnie zwiększy bezcłowy kontyngent na amerykańską wołowinę, ale tylko tę bez hormonów.

Wprawdzie porozumienie nie zostało jeszcze sfinalizowane i podpisane, ale przedstawiciele obu stron są pewni, że wkrótce do tego dojdzie.

Jakie są dla Unii koszty ugody z Amerykanami? Bruksela zgodziła się na czterokrotne zwiększenie bezcłowego kontyngentu na wołowinę zza oceanu. Będzie to jednak mięso wyłącznie z bydła nie karmionego paszami z dodatkiem hormonów.

Po czterech latach amerykańscy eksporterzy będą mieli prawo do sprowadzenia bez opłat 45 tysięcy ton.


POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę