aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Prawie 1 mld zł wydany w e-sklepach

27 kwietnia 2005

Sprzedaż krajowych sklepów internetowych opłacana kartami płatniczymi wzrosła w 2004 r. o ponad 225 proc., osiągając wartość 224,1 mln zł.

Z tej kwoty prawie 80 proc. zostało uregulowane kartami Visa. Łączna wartość transakcji w handlu elektronicznym w Polsce, bez uwzględnienia platform aukcyjnych, wyniosła w ubiegłym roku 920 mln zł. Wartość transakcji handlu elektronicznego w Polsce opłaconych kartami płatniczymi zwiększyła się z 68,9 mln zł w 2003 r. do ponad 224,1 mln zł w ubiegłym roku.

Tak wynika ze zbiorczych danych trzech centrów, które w 2004 r. obsługiwały transakcje handlu elektronicznego, tj. eCard, PolCard i centrum Banku Handlowego w Warszawie S.A. Dla porównania, wzrost obrotów w 2003 r. w stosunku do 2002 r. wyniósł 115 proc.

Według danych centrów rozliczeniowych udział kart Visa w łącznych obrotach e-handlu opłacanego kartami przekracza 77 proc. Handel w Internecie jest najbardziej rozwinięty w Stanach Zjednoczonych, na które przypada ponad 65 proc. ogólnoświatowych obrotów. Drugim regionem z bardzo rozwiniętym handlem elektronicznym są kraje Unii Europejskiej, na które przypada 26 proc. światowego e-handlu.


POWIĄZANE

Wczoraj o godzinie 9.00 odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Rol...

Ukrińskie media rozpisują się o wywiadzie, jakiego udzieliła Monika Piątkowska, ...

W epoce cyfrowej, gdzie przechowywanie danych w chmurze staje się coraz bardziej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę