aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Prawie 1 mld zł wydany w e-sklepach

27 kwietnia 2005

Sprzedaż krajowych sklepów internetowych opłacana kartami płatniczymi wzrosła w 2004 r. o ponad 225 proc., osiągając wartość 224,1 mln zł.

Z tej kwoty prawie 80 proc. zostało uregulowane kartami Visa. Łączna wartość transakcji w handlu elektronicznym w Polsce, bez uwzględnienia platform aukcyjnych, wyniosła w ubiegłym roku 920 mln zł. Wartość transakcji handlu elektronicznego w Polsce opłaconych kartami płatniczymi zwiększyła się z 68,9 mln zł w 2003 r. do ponad 224,1 mln zł w ubiegłym roku.

Tak wynika ze zbiorczych danych trzech centrów, które w 2004 r. obsługiwały transakcje handlu elektronicznego, tj. eCard, PolCard i centrum Banku Handlowego w Warszawie S.A. Dla porównania, wzrost obrotów w 2003 r. w stosunku do 2002 r. wyniósł 115 proc.

Według danych centrów rozliczeniowych udział kart Visa w łącznych obrotach e-handlu opłacanego kartami przekracza 77 proc. Handel w Internecie jest najbardziej rozwinięty w Stanach Zjednoczonych, na które przypada ponad 65 proc. ogólnoświatowych obrotów. Drugim regionem z bardzo rozwiniętym handlem elektronicznym są kraje Unii Europejskiej, na które przypada 26 proc. światowego e-handlu.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę