Przedsiębiorczość na wsi

19 lutego 2015
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) organizuje cykl sześciu makroregionalnych konferencji pt.: „Przedsiębiorczość na wsi – współczesne wyzwania i koncepcja rozwoju”. Pierwsze z nich odbyły się w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Toruniu i w  Radomiu.  Kolejne – jeszcze w lutym odbędą się we Wrocławiu i Warszawie.
Konferencje zostały zaplanowane w całej Polsce na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ich celem jest konsultacja i upowszechnienie założeń koncepcji systemowego wsparcia rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, opracowanej przez FDPA  i Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN także na zlecenie Ministerstwa.
- Wnioski z konferencji makroregionalnych zostaną  przedstawione do zaopiniowania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz kluczowym resortom tj.: Ministerstwu Gospodarki, Ministerstwu Finansów, Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwu Środowiska, Ministerstwu Edukacji Narodowej, Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie zaprezentowane na konferencji ogólnopolskiej – informuje FDPA


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę