Adama_15.08-30.09.2021

Przepisy o Krajowy Rejestrze Sądowym

5 stycznia 2016
30 grudnia weszła w życie  nowelizacja ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym. Nowelizacja  ta wydłuża o 2 lata, czyli do 31 grudnia 2015 r., ważność wpisów w Rejestrze Handlowym, który był poprzednikiem funkcjonującego od 1 stycznia 2001 r. Krajowego Rejestru Sądowego. Do końca 2015 r. będzie ponadto możliwe posługiwanie się odpisami, wyciągami i zaświadczeniami z tego rejestru. Podstawowym skutkiem nowelizacji jest przesunięcie terminu utraty osobowości prawnej przez spółki, które do tego dnia nie zostaną przerejestrowane do KRS.
Dotyczy to także innych osób prawnych podlegających wpisowi do KRS. Zmiana pozwoli na przygotowanie przepisów dotyczących majątku i zobowiązań tych spółek, co umożliwi zabezpieczenie interesów ich wierzycieli.
Nowelizacja zakłada też, że do wskazanej w niej daty, w odniesieniu do odpisów, wyciągów, zaświadczeń oraz skutków prawnych wpisów będą miały zastosowanie przepisy obowiązujące do dnia wejścia w życie nowelizacji. Chodzi tu wyłącznie o zakres niezbędny do rejestracji oraz do dochodzenia lub zaspokajania roszczeń wobec podmiotów wpisanych do dotychczasowego rejestru.

POWIĄZANE

Już w styczniu w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premi...

Ponad trzysta prac plastycznych uczniów dolnośląskich szkół wzięło udział w woje...

Audytorzy z Korei Południowej przeprowadzili kontrolę w ukraińskich przedsiębior...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę