GUS_230920_750x100_stat

PSL ma kandydata na wiceministra finansów

5 stycznia 2016
Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zadecydował, że Jerzy Witold Pietrewicz będzie kandydatem na wiceministra finansów - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do NKW. Przysługujące ludowcom stanowisko było do tej pory nieobsadzone.

Pietrewicz jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej, wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kierował też Bankiem Ochrony Środowiska.

Na początku grudnia - przed wejściem do rządu nowego prezesa PSL Janusza Piechocińskiego - media spekulowały, że Pietrewicz obejmie stanowisko ministra gospodarki w sytuacji, gdy szef PSL zostanie wicepremierem bez teki.

Na pytanie, czy widziałby Pietrewicza jako ministra gospodarki, Piechociński odpowiedział wtedy: - Skąd wzięło się nazwisko Jerzego Pietrewicza? Wzięło się stąd, że bodaj dziesięć lat temu w jednym z wywiadów mówiłem, że jak będę premierem, to chciałbym, aby moim ministrem finansów byli ludzie - i tu wymieniłem kilka nazwisk, łącznie z tym bardzo zdolnym ekonomistą, bankowcem i wielkiej klasy człowiekiem.

POWIĄZANE

Od początku przyszłego roku polscy producenci drobiu i jaj mogą doświadczyć szok...

Od dnia 13.08.2020 r. wnioski mogą składać producenci rolni, którym zagraża utra...

Od 7 listopada w całym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Co się zmien...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę