aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

"Puls Biznesu": rolnik ze smartfonem może liczyć na zysk

24 lipca 2015
Rolnicy nie stronią od technologicznych nowinek informatycznych. Samodzielnie tworzą aplikacje wspomagające zarządzanie gospodarstwem – donosi "Puls Biznesu".

Z badania firmy Martin & Jacob przeprowadzonego na zlecenie BGŻ wynika, że z internetu korzysta 71 proc. rolników. Najczęściej posługują się laptopem (57 proc.), ale nie stronią też od smartfonów (27 proc.) czy tabletów (13 proc.).

 
W sieci pojawia się coraz więcej aplikacji, które pomagają zarządzać rolnikom własnym gospodarstwem. W stworzenie Mrolnik.pl zaangażowali się sami rolnicy. "Wielu rolników nie kontroluje swoich kosztów i przychodów, a w efekcie często nie zdają sobie oni sprawy z tego, na czym zarabiają, a co przynosi im straty. Mrolnik.pl pomoże im to uporządkować" - tłumaczy Maciej Łoś, jeden z pomysłodawców i współudziałowców serwisu.

 
Od początku ubiegłego roku działa także RolnikON.pl. "System jest cały czas rozwijany. Przy tym nowe możliwości testujemy, udostępniając je rolnikom za darmo. Mogą oni też zgłaszać własne pomysły i uwagi" - mówi Dariusz Szydełko, prezes Polskiego Instytutu Rolnictwa, który jest właścicielem serwisu RolnikON.pl.

POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę