GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Rachunek bankowy dla rolnika

24 marca 2004

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnia, że podanie numeru konta bankowego we wniosku o wpis do ewidencji producentów jest obligatoryjne dla rolników ubiegających się o płatności bezpośrednie.

Jeśli jednak producent rolny zgłasza się do systemu jako posiadacz zwierzęcia i nie zamierza ubiegać się o płatności, to nie musi wpisywać we wniosku numeru rachunku bankowego.

Numer konta bankowego powinien być zgodny ze standardem Numeru Rachunku Bankowego (NRB).

Do 31 grudnia 2003 r. jednostki banków, mające siedzibę w Polsce, miały obowiązek przekazania swoim klientom numerów rachunku zgodnych z NRB. Od 1 lipca 2004 r. w transakcjach bankowych będzie stosowany wyłącznie standard NRB. Płatności bezpośrednie naliczane przez ARiMR przesyłane będą do rolników począwszy od grudnia 2004 r. Jeśli rolnik poda numer rachunku niezgodny ze standardem NRB, to należność nie będzie mogła zostać przekazana na jego rachunek. System transakcji międzybankowych ELIXIR odrzuci ten przelew jako niezgodny z obowiązującym standardem. Biura Powiatowe Agencji mają obowiązek kontroli wniosków. Powinny one przyjmować wnioski z numerami bankowymi w standardzie NRB. Jeśli jednak rolnik dostarczy wniosek z wpisanym numerem rachunku bankowego niezgodnym z tym standardem, wniosek zostanie przyjęty z zastrzeżeniem, że rolnik powinien dostarczyć poprawny numer rachunku w terminie późniejszym. Dla wszystkich banków NRB będzie miał długość 26 znaków i nie będzie zawierał liter.


POWIĄZANE

Producenci rolni, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ogranic...

W dniu 23 listopada 2020 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ...

W dniu 23 listopada 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę