aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Renata Beger wzywana do prokuratury

15 stycznia 2004

Posłanka Renata Beger z Samoobrony ma się stawić w najbliższy poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej w Pile (Wielkopolska). Wezwano ją tam w charakterze podejrzanej, aby przedstawić jej zarzut sfałszowania list wyborczych w wyborach parlamentarnych w 2001 roku.

- Mamy potwierdzenie, że wezwanie do stawiennictwa w pilskiej prokuraturze w dniu 19 stycznia o godzinie 11 w charakterze podejrzanej zostało pani Beger doręczone prawidłowo i zostało przez nią przyjęte. Jak do tej pory nie mamy żadnej informacji od Renaty Beger, że w tym dniu nie stawi się na przesłuchanie - poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Mirosław Adamski.

Prokuratura zamierza przedstawić Renacie Beger zarzut, że od czerwca do sierpnia 2001 roku - jako osoba upoważniona do zgłoszenia listy kandydatów do Sejmu w okręgu nr 38 w Pile - dopuściła się w tym mieście i w innych miejscowościach nadużycia przy sporządzaniu list z podpisami kilku tysięcy osób popierających listę Samoobrony.

Osoby te zeznały, że nie udzieliły takiego poparcia Samoobronie, a ich podpisy zostały sfałszowane. Na liście znalazło się też kilka podpisów ludzi nieżyjących już w czasie, kiedy je zbierano.

Zdaniem prokuratury dane osób, które nie wyraziły poparcia dla listy Samoobrony zostały przez Renatę Beger umieszczone na listach bez ich wiedzy i wbrew ich woli. - Przesłuchania wciąż trwają i lista kwestionujących autentyczność swojego podpisu stale się zwiększa - powiedział prokurator Adamski.

Renata Beger sama zrzekła się 26 listopada ubiegłego roku immunitetu w związku z wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej. W swoim wystąpieniu w Sejmie powiedziała, że wniosek ten jest prowokacją polityczną i ma związek z jej pracami w sejmowej komisji śledczej, badającej tzw. sprawę Rywina. Zapewniła też, że nie popełniła żadnego czynu zabronionego.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę